Komentáře k zápasům

Datum 29.10.2009

Vložil přejato z FB

Titulek Re: HC SKP Pardubice - Sokol Bělá pod Bezdězem 33:16 (17:7)

Pardubičtí házenkáři předvedli v zaplněné hale parádní podívanou! Bělá odjíždí s výpraskem 33:16
To byla podívaná! V nedělní podvečer domácí hráči před 175 diváky ukázali, že to s postupem do první ligy myslí smrtelně vážně. Jejich odhodlání odnesla Bělá pod Bezdězem, když druhý tým tabulky vzdoroval jen prvních pár minut a nakonec si z východu Čech odvezl příděl o 17 branek.
Hráči Bělé v utkání vedli pouze prvních pět minut do stavu 2:3. Poté začala perfektně fungovat pardubická obrana, která se skvělým brankářem Grusem (v prvním poločase úspěšnost zásahů 62,5% !!!) hosty k ničemu nepustila. Obrovský kus práce si při obranné činnosti odvedl hlavně Marek Forman - v zápase 1 zblokovaná střela, 4 plusové body v obraně a 4 získané balony. Na druhé straně se v útoku pardubickým také dařilo. Úvod patřil především dvěma pardubickým hráčům - spojce Romanu Bakalářovi a Petru Faltejskovi (v zápase 5/2 a 100% úspěšnost střelby), kterého chytrými přihrávkami do pivota zásobovali zejména Jan Reichl s Michalem Nosilem. Ve druhé patnáctiminutovce začal úřadovat právě sniper Reichl, vysílajíc na hostujícího brankáře jednu nechytatelnou dělovku za druhou, a také Tomáš Černík, který na konci prvního poločasu z rychlých protiútoků upravil skóre o další dva góly na 17:7.
Ani po přestávce domácí hráči hosty z Bělé nešetřili a snažili se dál navyšovat skóre. Zářili hlavně Tomášové Novotný s Černíkem a ostrostřelec Reichl, který se ze dvou pokusů ze spojky a jednoho ze sedmimetrového hodu ani jednou nemýlil. Jediným hluchým místem druhé půle byla pro domácí 40. - 48. minuta, kterou pardubičtí prohráli 3:6. Poté ale opět rozjeli svůj brankostroj a za pomoci výborně chytajícího Tomáše Culky (ve druhém poločase úspěšnost zásahů 66,6 % !!!) přiváděli hosty k šílenství a dovedli tak zápas k vítěznému výsledku 33:16, který znamenal debakl kola a posun tabulkou vpřed.
Na výsledku má obrovskou zásluhu také všech 175 diváků, kteří si v neděli do pardubické nafukovací haly našli cestu. Nejen že vytvořili krásnou kulisu, ale spolu s ní také nový divácký rekord, který hraničí až s plným naplněním kapacity tribuny. Ta je odhadována na 180 diváků. Díky tak vysoké návštěvě se Pardubice staly druhým divácky nejnavštěvovanějším klubem své soutěže s průměrem 109 diváků na zápas. DĚKUJEME!!!

V příštím kole 8.11. změří pardubičtí hráči síly s celkem TJ Lokomotiva Louny. Doma se představí opět v neděli 15.11., kdy od 17 h přivítají tým Mladé Boleslavi. Jste srdečně zváni!

Statistika zápasu:
HC SKP PCE - Bělá pod Bezdězem 33:16 (17:7)
Pardubice: Culka 61,5%, Grus 54,2% - Nosil 4, Faltejsek 5/2, Reichl 7/1, Bakalář 4, Hlaváček 1, Papoušek, Morávek 1/1, Novotný 3/1, Šmidrkal 3, Černík 4, Hovorka, Forman 1.

Bělá: Bajtalon, Švec 3, Stach A., Stach P. 2, Netrval 1, Hofta 3, Kubíček 3, Tošovský, Šírek 4, Míka, Hendrych, Kabátník.

ŽK 3:1, 2 min. 4:6, 7 m 6/5-1/1. Vývoj skóre 1:2, 8:3, 12:4, 16:7, 19:8, 21:9, 24:12, 29:15, 32:16.