Culka, Grus - Nosil 4, Faltejsek 5/2, Reichl 7/1, Bakalář 4, Hlaváček 1, Papoušek, Morávek 1/1, Novotný 3/1, Šmidrkal 3, Černík 4, Hovorka, Forman 1. Trenéři Kocián, Marek, Keřt. 7 m 6/5-1/1, ŽK 3:1, 2 min. 4:6, 175 diváků, rozhodčí Obořil a Václavková. Vývoj skóre 1:2, 8:3, 12:4, 13:6, 16:7, 19:8, 21:9, 22:12, 24:14, 19:15, 32:16. Do 5. minuty 2:3. Zbytek poločasu 15:4. 40.-48. minuta 3:6, do konce utkání 8:1. Kdo byl na utkání, ten ví vše, kdo nebyl, tomu řeknu jenom, že to se musí prožít.
Rozpis soutěže 2.liga muži
| Datum | Čas | Domácí | Hosté | Rozhodčí | Score | |
| 1.kolo | 06.09.2009 | 17:00 | HC SKP Pardubice | HC Kolín | Mára, Svítek | 20:21 |
| 2.kolo | 13.09.2009 | 11:00 | Slavia Praha | HC SKP Pardubice | Moravec, Dolejší | 29:28 |
| 3.kolo | 20.09.2009 | 17:00 | HC SKP Pardubice | Ústí nad Labem | Halíř, Podzimek | 34:23 |
| 4.kolo | 27.09.2009 | 17:00 | HC SKP Pardubice | Dukla Praha | Kříženecký, Dostál | 28:21 |
| 5.kolo | 03.10.2009 | 14:00 | HK Chomutov | HC SKP Pardubice | Fogl, Pešek | 28:26 |
| 6.kolo | 11.10.2009 | 17:00 | HC SKP Pardubice | Praga Jablonec | Navrátil, Šiška | 23:19 |
| 7.kolo | 18.10.2009 | 17:00 | Baník Most | HC SKP Pardubice | Motl, Kříženecký | 27:25 |
| 8.kolo | 25.10.2009 | 17:00 | HC SKP Pardubice | Bělá pod Bezdězem | Obořil, Václavková | 33:16 |
| 9.kolo | 08.11.2009 | 15:00 | Loko Louny | HC SKP Pardubice | Motl, Lorenc | 36:32 |
| 10.kolo | 15.11.2009 | 17:00 | HC SKP Pardubice | Škoda Mladá Boleslav | ||
| 11.kolo | 21.11.2009 | 17:30 | Slavia Hradec Králové | HC SKP Pardubice |
Komentáře k zápasům
Datum 27.10.2009
Vložil šedou
Titulek HC SKP Pardubice - Sokol Bělá pod Bezdězem 33:16 (17:7)
Odpovědět———
Datum 29.10.2009
Vložil přejato z FB
Titulek Re: HC SKP Pardubice - Sokol Bělá pod Bezdězem 33:16 (17:7)
OdpovědětPardubičtí házenkáři předvedli v zaplněné hale parádní podívanou! Bělá odjíždí s výpraskem 33:16
To byla podívaná! V nedělní podvečer domácí hráči před 175 diváky ukázali, že to s postupem do první ligy myslí smrtelně vážně. Jejich odhodlání odnesla Bělá pod Bezdězem, když druhý tým tabulky vzdoroval jen prvních pár minut a nakonec si z východu Čech odvezl příděl o 17 branek.
Hráči Bělé v utkání vedli pouze prvních pět minut do stavu 2:3. Poté začala perfektně fungovat pardubická obrana, která se skvělým brankářem Grusem (v prvním poločase úspěšnost zásahů 62,5% !!!) hosty k ničemu nepustila. Obrovský kus práce si při obranné činnosti odvedl hlavně Marek Forman - v zápase 1 zblokovaná střela, 4 plusové body v obraně a 4 získané balony. Na druhé straně se v útoku pardubickým také dařilo. Úvod patřil především dvěma pardubickým hráčům - spojce Romanu Bakalářovi a Petru Faltejskovi (v zápase 5/2 a 100% úspěšnost střelby), kterého chytrými přihrávkami do pivota zásobovali zejména Jan Reichl s Michalem Nosilem. Ve druhé patnáctiminutovce začal úřadovat právě sniper Reichl, vysílajíc na hostujícího brankáře jednu nechytatelnou dělovku za druhou, a také Tomáš Černík, který na konci prvního poločasu z rychlých protiútoků upravil skóre o další dva góly na 17:7.
Ani po přestávce domácí hráči hosty z Bělé nešetřili a snažili se dál navyšovat skóre. Zářili hlavně Tomášové Novotný s Černíkem a ostrostřelec Reichl, který se ze dvou pokusů ze spojky a jednoho ze sedmimetrového hodu ani jednou nemýlil. Jediným hluchým místem druhé půle byla pro domácí 40. - 48. minuta, kterou pardubičtí prohráli 3:6. Poté ale opět rozjeli svůj brankostroj a za pomoci výborně chytajícího Tomáše Culky (ve druhém poločase úspěšnost zásahů 66,6 % !!!) přiváděli hosty k šílenství a dovedli tak zápas k vítěznému výsledku 33:16, který znamenal debakl kola a posun tabulkou vpřed.
Na výsledku má obrovskou zásluhu také všech 175 diváků, kteří si v neděli do pardubické nafukovací haly našli cestu. Nejen že vytvořili krásnou kulisu, ale spolu s ní také nový divácký rekord, který hraničí až s plným naplněním kapacity tribuny. Ta je odhadována na 180 diváků. Díky tak vysoké návštěvě se Pardubice staly druhým divácky nejnavštěvovanějším klubem své soutěže s průměrem 109 diváků na zápas. DĚKUJEME!!!
V příštím kole 8.11. změří pardubičtí hráči síly s celkem TJ Lokomotiva Louny. Doma se představí opět v neděli 15.11., kdy od 17 h přivítají tým Mladé Boleslavi. Jste srdečně zváni!
Statistika zápasu:
HC SKP PCE - Bělá pod Bezdězem 33:16 (17:7)
Pardubice: Culka 61,5%, Grus 54,2% - Nosil 4, Faltejsek 5/2, Reichl 7/1, Bakalář 4, Hlaváček 1, Papoušek, Morávek 1/1, Novotný 3/1, Šmidrkal 3, Černík 4, Hovorka, Forman 1.
Bělá: Bajtalon, Švec 3, Stach A., Stach P. 2, Netrval 1, Hofta 3, Kubíček 3, Tošovský, Šírek 4, Míka, Hendrych, Kabátník.
ŽK 3:1, 2 min. 4:6, 7 m 6/5-1/1. Vývoj skóre 1:2, 8:3, 12:4, 16:7, 19:8, 21:9, 24:12, 29:15, 32:16.
175 diváků
———
Grus, Ševčík - Nosil 1, Faltejsek 6/2, Reichl 2, Hlaváček 1, Hrubý 1, Papoušek 2, Morávek 1, Novotný 3, Šmidrkal 4, Černík 3, Hamza 1. Trenéři Kocián, Marek, Keřt.
———
Čekal, Grus - Reichl 3, Nosil 3, Papoušek 2, Faltejsek 5, Hlaváček, Šmidrkal, Bakalář 4, Morávek, Novotný 1, Hamza, Havlas 2, Junek 3. Trenéři Kocián, Marek, Keřt. 83 diváků, rozhodčí Navrátil a Šiška. 7 m 4/1-6/3, ŽK 2:2, 2 min. 3:6, ČK 2:1. Vývoj skóre 0:1, 2:1, 5:2, 6:4, 10:7, 12:10, 15:11, 18:12, 20:16.
———
Datum 16.10.2009
Vložil Culiš
Titulek Převzato z Facebook - HC SKP Pardubice - EL Praga Jablonec 23:19 (11:8)
OdpovědětV neděli pokračuje sedmým kolem druhá liga házené můžů, ve kterém Pardubice změří od 17 h síly se zatím neporaženým Baníkem Most.
Pardubice získaly v minulém kole na své palubovce cenné dva body ve tvrdě hraném utkání proti Jablonci nad Nisou, které po poločase 11:8 skončilo 23:19. Již v úvodu dali hosté najevo, že nepřijeli hrát v rukavičkách, což potvrdili ve druhé minutě prvního poločasu, kdy jeden z jabloneckých hráčů zazedu přistrčil vracejícího se Šmidrkala na vyběhnutého brankáře Gruse a oba domácí borci skončili na zemi. Pro pardubické křídlo to byl poslední zásah do utkání, neboť si při srážce přivodil krvavé zranění v koutu hlavy a byl donucen odjet s devadesátikorunovým příspěvkem do nemocnice na šití. Jablonecký hráč zůstal za své provinění kupodivu naprosto nepotrestán.
O další vzrušení se zhruba deset minut před koncem první půle postarala domácí pravá spojka Bakalář, který se dostal do klinče s jabloneckým pivotem a souboj v těžké váze ocenili rozhodčí dvěma minutami pro každého z aktérů.
Co se týče házené, Pardubice soupeře od začátku k ničemu nepustily - zejména díky skvělým brankářům Grusovi (v prvním poločase úspěšnost zásahů 60% , ve druhém dokonce 62,5% !!!) a Čekalovi, který v prvním poločase zneškodnil dva sedmimetrové hody, a hlídaly svůj mírný náskok až do konce prvního poločasu, kdy domácí vedli 10:8 a po vypršení třiceti minut ještě měli možnost zahrání devítimetrového hodu.
Toho se ujal velezkušený Roman Bakalář, který se nejhezčím momentem utkání odvděčil divákům, kteří ještě neodešli na přestávkové občerstvení - nejprve se před zdí jabloneckých hráčů se zvednutými rukami přikrčil jakoby jim chtěl vystřelit mezi nohami (v tu chvíli domácí hráči na střídačce hádali, komu už "Baky" nikdy nedá šanci stát se otcem...), aby následně všechny překvapil přendáním míče z pravé ruky do levé a otočkou o 180° zakončenou střelou k tyči - 11:8.
Ve druhém poločase pokračovali domácí ve zvyšování svého náskoku, který se vyšplhal až na šest branek. V závěru zápasu, kdy do konce chyběly necelé dvě minuty, obdrželi po strkanici v domácím brankovišti přímou červenou kartu pardubický gólman Čekal, křídlo Havlas a jeden z jabloneckých hráčů. Domácí však nepřipustili jakýkoli obrat a i v oslabení dokázali několikrát skórovat. Velikou zásluhu na udržení skóre měli výborní diváci, kteří i přes lákadlo Velké Pardubické a hokeje proti Spartě dali přednost házené a soudě podle atmosféry v hale a pozápasových ohlasů svého rozhodnutí nelitovali.
Pardubické hráče čeká zatím suverénně nejlepší soupeř, který v šesti zápasech ztratil pouze jediný bod za remízu v Lounech 27:27. Mostečtí hráči si ve své hale rádi otvírají střelnici, o čemž svědčí výsledky 35:18 s Bělou pod Bezdězem, 34:22 s Mladou Boleslaví a 36:31 proti Kolínu. Naposledy se severočeši představili minulou neděli v Praze na Slavii, kterou porazili těsně 24:25. Základem pardubického úspěchu tedy bude kvalitní obrana, obětavost a bojovnost.
V dalším domácím utkání se pardubičtí hráči představí v neděli 25.10. v 17 h proti Bělé pod Bezdězem.
———
Datum 18.10.2009
Vložil máca
Titulek Re: Převzato z Facebook - HC SKP Pardubice - EL Praga Jablonec 23:19 (11:8)
OdpovědětDej si pac a pusu se S. Valentou a založte klub chytrých hlav
———
Culka, Grus - Faltejsek 9, Šmidrkal 3, Nosil 6, Novotný 3, Morávek, Urbanec, Hrubý, Hovorka 1, Valenta, Havlas 2, Hamza 2. Trenéři Kocián a Marek Vyloučení 3:4, rozhodčí Fogl (Šimonovice-Minkovice), Pešek (Ústí n.L.) nic moc. Chyběli Junek, Bakalář, Forman, Reichl.
———
Možná je trochu brzo hodnotit zápas, ale mám potřebu říct že: nejeli jsme do Chomutova v ideální sestavě, ale co je ideální sestava?? Tým je tak silný jako jeho nejslabší článek, ale i pokud tenhle nejslabší článek, třeba jen navodí správnou atmosféru na střídačce či ve správném okamžiku zahraje to nejlepší co umí, pak je to hodně. Dneska jsme sice prohráli o dva goly, ale dokázali jsme zabojovat až dokonce. K výhře to nestačilo, ale do budoucna to hodnotím jako úspěch. Nechci hodnotit jednotlivce, každý hrál naplno a každý, tak jako vždy, se snažil vyhrát. Výsledkem toho bylo udržení skore při velikém oslabení na začátku zápasu, kdy jsme hráli 2minuty ve čtyřech v útoku. Neustálé dotahování až pěti gólového rozdílu, kdy tři minuty před koncem jsme prohrávali pouze o jeden gol. Je to pátý zápas pod novým vedením, ale změna k lepšímu je patrná i jen každým tréninkem. Děkujeme trenéři! ... ne, nelezu Vám do pr...e :-)
———
Mele ti to hezky Culi, ale nezbývá než souhlasit....díky, koučové..!!!
———
Datum 28.09.2009
Vložil šedou
Titulek HC SKP Pardubice - HC Dukla Praha junioři 28:21 (18:8)
OdpovědětCulka, Grus - Faltejsek 3, Šmidrkal 1, Nosil 4, Novotný 1, Morávek, Papoušek, Junek 4/1, Forman 1, Hlaváček, Havlas, Bakalář 6, Reichl 8. Trenéři Kocián, Marek, Keřt, 103 diváci, rozhodčí Kříženecký a Dostál zápas zejména ve 2. půli nezvládli. ŽK 2:4, 2 min. 3:4, 7 m 3/3-2/2. Vývoj skóre 3:0, 6:1, 10:4, 13:5, 15:8, 20:9, 24:16, 27:20.